۰

سیاست‌ها و شگردهای تبلیغی وهابیت در جهان

رسول خضرلو
این نوشتار درصدد است تا بخشی از دخل و تصرف‌های فرقه مذکور در میراث مکتوب اسلامی و اقدامات تخریبی آن با بهره گیری از فناوری‌های رسانه‌ای نوین را واکاوی و تحلیل کند.
سیاست‌ها و شگردهای تبلیغی وهابیت در جهان
وهابیت را نه صرفا یک منظومه فکرى ـ اعتقادى یا یک فرقه مذهبى ـ تاریخى، بلکه بیشتر باید یک جریان سیاسى ـ امنیتى و ابزارى ایدئولوژیک براى پیشبرد اهداف استعمار تلقى کرد.
این نوشتار درصدد است تا بخشى از دخل و تصرف هاى فرقه مذکور در میراث مکتوب اسلامى و اقدامات تخریبى آن با بهره گیرى از فناورى هاى رسانه اى نوین را واکاوى و تحلیل کند.

عموم مسلمانان وظیفه دارند تا علاوه بر حفظ سنت و تفسیر و تبلیغ درست و دقیق آن، در خصوص تحریف ها، سوءبرداشت ها و انحرافات فکرى نیز اعمال حساسیت کنند و واکنش هاى مناسب نشان دهند. نوع تحقیق، توصیفى و تحلیلى است و برخى اقدامات مکتب اموى وهابى را بررسى مى کند.

سیاست هاى تبلیغى ـ تخریبى وهابیت به عنوان بزرگ ترین تهدید براى جهان اسلام و بلکه کل جهان، تاکتیک ها و شگردهاى آنها در فضاى حقیقى و مجازى در جهت مخدوش ساختن منابع اصیل تاریخى ـ حدیثى اسلام، اشاعه تلقى ها و تفسیرهاى جهت گیرانه و فرقه اى به عنوان اندیشه مورد وفاق علماى اسلام، تشدید و تعمیق منازعات فرقه اى، مشوّه نمایاندن تصویر مذهبى و تاریخى شیعه در افکار عمومى مسلمانان و جهان، مقابله با روند رو به رشد انقلاب اسلامى، و به انحراف کشاندن جریان بیدارى اسلامى محورهاى اساسى این مطالعه هستند.
ارائه راهکارهاى عملى براى مقابله با اقدامات گوناگون این جریان انحرافى بخش دیگرى از دستاوردهاى این مطالعه است.

برای مشاهده کامل مقاله کلیک کنید.
۹۶/۱۰/۲۳
کد مطلب: 2158
نام شما

آدرس ايميل شما
نظر شما *